• Wycieczka edukacyjna do Nadleśnictwa

• We czwartek 20 października bieżącego roku klasa 2KS LOMS wraz ze swoim wychowawcą wybrała się do Nadleśnictwa Gryfice. Uczniowie spotkali się z niezwykle gościnnym przyjęciem. Powitał ich osobiście Pan Nadleśniczy Wojciech Pietrzak, który okazał się interesującym rozmówcą. Łatwo nawiązał kontakt z młodzieżą i przekazał wiele ciekawych informacji na temat lasu.

Uczniowie obejrzeli dwa filmy na temat Nadleśnictwa Gryfice, które prezentowały działalność tej instytucji oraz piękno Powiatu Gryfickiego. Zwiedzili także muzeum, w którym znajdują się eksponaty związane z pracą leśników. W muzeum między Panem Nadleśniczym a uczniami wywiązała się zajmująca rozmowa na temat zwierząt żyjących w gryfickich lasach.

Na zakończenie wycieczki pracownicy Nadleśnictwa rozpalili ognisko, uczniowie piekli kiełbaski i dzielili się ze sobą wrażeniami.

• "Lekcja w kinie" 25.10.2022

• Emocjonujące i ambitne kino angażuje uczniów w dyskusje na ważne tematy. Tym razem w ramach edukacji filmowej uczniowie klas 1KS, 2OZ, 4OZB i 4MS uczestniczyli w projekcje "Lekcja w kinie". Manipulacja medialna i propaganda filmowa to groźne społeczne zjawsko. Dzisiejsze spotkanie na pewno uważliwi naszą młodzież w tej kwestii. Wisienką na torcie był bardzo ciekawy, oparty na faktach film "Brudna gra"

• Mistrzostwo Powiatu w piłce nożnej 18.10.2022

• Miło nam poinformować, że w miniony wtorek drużyna zawodników z oddziałów Mistrzostwa Sportowego pod opieka trenerów: Dobkowskiego, Mazurskiego i Hodernego sięgnęła po Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej

W drodze po mistrzostwo pokonali:

Centrum Edukacji TPP: 4:2

ZS im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie: 2:1

ZS im. Wincentego Witosa w Płotach: 4:2

Szkołę godnie reprezentowali:

Maciej Jezuit

Borys Bednarczyk

Marcel Koziorowski

Michał Sioła

Kuba Grajek

Kamil Antonyk

Karol Łysiak

Mikołaj Jodłowski

Hubert Baran

Janek Ziółkowski

Dorian Rzeszot

• Sukces naszych siatkarek 19.10.2022

• Wczoraj nasze siatkarki pokonały 3:0 drużynę LO 18 Szczecin. Była to bardzo zawzięta walka. Dziewczyny pokazały ducha walki na boisku!

Gratulacje dla dziewczyn oraz dla trenera Ryszarda Bąka i życzymy dalszych sukcesów.

• Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej i święto patrona Czesława Miłosza -13.10.2022 r.

• Październik jest dla naszej społeczności szkolnej miesiącem wyjątkowym, nie tylko ze względu na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Jest to także czas w którym wspominamy patrona naszej szkoły - Czesława Miłosza. Te dwa wydarzenia zostały upamiętnione przez naszych uczniów podczas uroczystego apelu na którym przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Była to także okazja do wręczenia statuetek uczennicom, które zajęły drugie miejsce w województwie, w piłce ręcznej.

• Razem z naszymi siatkarkami przeżywaliśmy mecz z Dominikaną

• Wczorajszy dzień (29.09.2022 r.) dla naszych uczennic był bardzo emocjonujący.

Przebyły długą drogę do Sopotu, aby razem z naszymi Polskimi siatkarkami przeżyć mecz z Dominikaną.

Takie chwile z pewnością są niezapomniane! Dziękujemy Naszym siatkarkom za te emocje.