• VI Sosnowski Rajd na 6. łapach z udziałem naszych Wolontariuszy

• W minioną niedziele (25.09.2022 r.), wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w VI Sosnowskim Rajdzie na 6. łapach.Od samego rana pomagali w organizacji wydarzenia. W nagrodę mogli nacieszyć się pysznymi smakołykami. Wszyscy wrócili do domów w dobrych humorach! Nie każdy bohater nosi pelerynę!

• ❗️📸Światowy Dzień Turystyki 27.09.2022 - Gra miejska

• Z okazji Światowego Dnia Turystyki, obchodzonego 27 września, uczniowie klas turystycznych wzięli udział w Grze miejskiej "Śladami historii Gryfic".

Oto wyniki rozgrywek:

• 1 miejsce: klasa 1 TOT
            • 2 miejsce: klasa 3 TOT
            • 3 miejsce: klasa 4 TTE
            • 4 miejsce: klasa 4 TOT

Gratulujemy zwycięskiej drużynie i wszystkim pozostałym klasom, które pokazały, że w naszej szkole zdobywamy wiedzę dzięki połączeniu praktyki i dobrej zabawy.

• 17 września 1939 r.

Właśnie tego dnia ZSRR zaatakował Polskę, która już wtedy stawiała opór niemieckim najeźdźcom.

Aby upamiętnić ten dzień, szkoły ponadpodstawowe z Gryfic i okolic wzięły udział w rekonstrukcji, która miała na celu pokazać oraz uświadomić Nas, z czym musiała się zmierzyć ludność w tamtych latach.

Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły, którzy postanowili wziąć udział w rekonstrukcji, okazując tym samym podziw za chęć do walki oraz wdzięczność za to, że dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce

•  Każda pomocna dłoń się liczy!

• Wolontariusze naszej szkoły w wakacje nie próżnują! W wolniej chwili jeżdżą do Schroniska w Sosnowicach, aby pomóc w wyprowadzeniu naszych pupili.Uczniów klas pierwszych również zapraszamy do wyjazdów do Schroniska. Każda pomocna dłoń się liczy!

• Integracyjny wyjazd Samorządu Szkolnego

• Pierwszy dzwonek za nami. Jednak nie wszyscy uczniowie spędzili ten dzień w szkolnych ławkach - członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, dzięki szczodrości Rady Rodziców i wsparciu Pana Dyrektora, mieli okazję wziąć udział w integracyjnym wyjeździe do Domków Letniskowych w Kołomąciu.

Podczas wycieczki Samorząd podsumował dotychczasową pracę, snując ambitne plany na najbliższe miesiące, którymi zapewne zaskoczy całą szkolną społeczność.

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - ognisko , dobrą zabawę oraz rozmowy, którym nie było końca.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Przy tej okazji uczestnicy projektu Erasmus+ otrzymali certfikaty, które potwierdzają nabycie wiedzy i umiejętności zawodowych podczas praktyki na Wyspach Kanaryjskich.

• Uroczysta Rada Pedagogiczna 30.08.2022 r.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 poprzedzone zostało tradycyjnie radą pedagogiczną, jednak tym razem było to wyjątkowe spotkanie. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Gryficki - pan Ryszard Chmielowicz, który na ręce pana Dyrektora – Stanisława Stolza wręczył prestiżową nagrodę rankingu Perspektyw - Brązową Tarczę 2022 oraz zaległą Srebrną Tarczę 2019 dla Technikum Ekonomicznego.

Podczas spotkania zostały również wręczone nagrody jubileuszowe:

• Pani profesor Małgorzata Rusin – 40 lat pracy
            • Pani profesor Joanna Mejna – 35 lat pracy
            • Pani profesor Dorota Faerber – 30 lat pracy
            • Pani profesor Halina Zdancewicz – 30 lat pracy

Dodatkowym powodem do zadowolenia są awanse zawodowe naszych nauczycieli:

• Pani profesor Anna Cicha – nauczyciel dyplomowany
            • Pan profesor Waldemar Wierzba – nauczyciel mianowany