• Praktyki zawodowe z Eresmusem na Wyspach Kanaryjskich

• Trochę inna odsłona Erasmusa, w końcu nasi uczniowie nie pojechali na Wyspy Kanaryjskie tylko w celach turystycznych . To jest mobilność zawodowa, więc zdobywają doświadczenie, pracują w różnych firmach, a do ich obowiązków należy między innymi: obsługa klientów, tworzenie tabel, tworzenie pism, odpowiadanie na maile, projektowanie materiałów marketingowych, przeprowadzanie inwentaryzacji, fakturowanie, praca w biurze przychodni, w recepcji i wiele innych

• Obchody ,,Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej”

• W ramach obchodów ,,Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej” w Zespole Szkół w Gryficach, odbył się cykl spotkań z Panią Jadwiga Milczarczyk, Prezes Koła Sybiraków w Gryficach – naocznym świadkiem historii.

Celem, była popularyzacja wiedzy na temat wywózek na zesłanie i Zbrodni Katyńskiej oraz przybliżenie tragicznych losów Gryficzan zrzeszonych w Gryfickim Kole Sybiraków.

Spotkania poprzedziło zwiedzanie wystawy IPN opowiadającej o losach konkretnych osób zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Elementem obchodów był również konkurs plastyczny ,, Pamięć dla przyszłości”

Spośród prac, jury w składzie: Pani Jadwiga Milczarczyk, Prezes Koła Sybiraków, Dyrektor ZS w Gryficach Pan Stanisław Stolz wyłonili najlepsze prace. Autorami nagrodzonych prac są: Ewa Gołębiewska, Marta Gołębiewska, Oliwia Budzyńska.

• Po raz kolejny Wolontariusze zaopiekowali się pupilami w Schronisku w Sosnowicach

Wolontariusze naszej szkoły w niedzielę (12.06.2022 r.) udali się ponownie do Schroniska w Sosnowicach, aby móc wyprowadzić spragnione kontaktu z człowiekiem psiaki.Uczniowie otrzymali niesamowicie dużo miłości oraz wdzięczności od pupili. Młodzież po raz kolejny pokazała, że potrafią się zmobilizować i zintegrować, aby zdobyć wspólny, wspaniały cel - wywołanie na mordkach psiaków radość i szczęście.To niesamowite, że dla nas tak niewiele - zwyczajny spacer, a dla pupili tak wystarczająco.Zachęcamy serdecznie do pomocy!

• Oferta pracy na stanowisko: starsza woźna/starszy woźny

• Dyrektor Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach zatrudni na stanowisko:

• starsza woźna / starszy woźny.
            • Umowa o pracę na ½ etatu, czas określony z możliwością przedłużenia na stałe.
            • Praca w godzinach 6:30 – 10:30 od poniedziałku do piątku.
            • Miejsce wykonywania pracy: Zespół Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach, ul. 11 listopada 10.
            • Wynagrodzenie: zgodne z Regulaminem wynagradzania pracowników samorządowych
            • Wymagane wykształcenie: zasadnicze zawodowe.
            • Więcej informacji pod nr tel. : 91 38 429 77.

Stanisław Stolz

Dyrektor Zespołu Szkół

im. Czesława Miłosza

• Dzień Otwarty - Fotorelacja

• Dzień Otwarty 08.06.2022 r.  - fotorelacja.  Dziękujemy wszystkim szkołom, które nas tłumnie odwiedziły. Bawiliśmy się znakomicie do zobaczenia wkrótce.

• Wolontariusze kolejny raz zaopiekowali się pupilami w Schronisku w Sosnowicach

• W minioną sobotę 04.06.2020 r. wolontariusze naszej szkoły po raz kolejny udali się do Schroniska w Sosnowicach, aby wyprowadzić i spędzić czas z pupilami schroniskaPsiaki z niecierpliwością czekały na uczniów naszej szkoły. Chociaż przez chwilę poczuły się dowartościowane i spełnione poprzez możliwość obcowania i spędzania czasu z człowiekiem.Nasi uczniowie byli niesamowicie dumni i spełnieni z wykonanego zadania.Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału i pomocy w wyprowadzaniu psiaków ze schroniska

• Wyniki rozgrywek GRY MIEJSKIEJ

• Komisja miała nie lada wyzwanie, by rozstrzygnąć, która klasa wykazała się najwyższym poziomem wiedzy i największą kreatywnością podczas GRY MIEJSKIEJ.

Gra była niespodzianką przygotowaną przez nauczycieli panią Teresę Wyrwińską oraz pana Dariusza Drelicha w ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka.

1. klasa 1OZ
            2. klasa 3OZA
            3. klasa 1MS

Nagrody niespodzianki zostaną wręczone niebawem.

• Mobilność zawodowa Erasmus+

• W związku z rozpoczynającą się, już za kilka dni mobilnością zawodową Erasmus+, właśnie odbywa się spotkanie koordynatorów i organizacji partnerskich. Zanim nasi uczniowie wyjadą, aby spędzić miesiąc na jednej z Wysp Kanaryjskich, pięknej, wulkanicznej Fuerteventurze, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Poznajemy naszych partnerów, z którymi będziemy współpracować przez najbliższe lata.

• Wernisaż wystawy naszej uczennicy Amelii Kozłowskiej

• Dzisiaj  1 czerwca 2022 r. w Gryfickim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy naszej uczennicy Amelii Kozłowskiej.

Jesteśmy dumni z tego, jak wiele talentów skrywa nasza szkoła!!

Amelio, gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym tworzeniu i rozwoju swojej pasji!

• I edycja Gry Miejskiej "Śladami historii Gryfic"

• W dniu dzisiejszym 01.06.2022 r. z okazji Dnia Dziecka odbyła się I edycja Gry Miejskiej "Śladami historii Gryfic", w której uczestniczyło ok. 300 uczniów z 17 klas. Gra polegała na odwiedzaniu 17 punktów , gdzie należało wykonać zadania dotyczące historii Gryfic, ciekawostek i ważnych wydarzeń. Wykonane zadania należało udokumentować fotograficznie, nagrywając krótki film oraz udzielić odpowiedzi w formie pisemnej. Rozstrzygnięcie Gry i ustalenie zwycięzców nastąpi niebawem.