• Szkolenie w ramach projektu "Nie jesteś na sprzedaż, nie daj się kupić"

• W dniu 20 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły (ostatnie klasy średnie) brali udział w szkoleniu w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu "Nie jesteś na sprzedaż, nie daj się kupić" a poprowadziła je Fundacja Czas Wolności jako przeciwdziałanie przyczynom przestępstwa handlu ludźmi, finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Uczniowie dowiedzieli się, że handel ludźmi nie jest zjawiskiem nowym, jednakże w ostatniej dekadzie XX w. na kontynencie europejskim nastąpił poważny wzrost skali tego zjawiska.

Tematyka handlu ludźmi jest bardzo złożona, jest to przestępstwo, które występuje w różnych formach np. sex biznes, przymusowa praca, żebractwo, przymusowe małżeństwa, handel dziećmi (nielegalne adopcje), handel narządami, a co za tym idzie samo zjawisko ma wiele innych przyczyn występowania i dotyka wiele aspektów życia.

Młodzież biorąca w szkoleniu:

– zyskała ogólną wiedzę na temat występowania zjawiska handlu ludźmi w Polsce i na świecie, uczniowie uświadomili sobie jak bardzo jest to niebezpieczne

– została uwrażliwiona na istniejący fakt zagrożeń oraz krzywdę ludzką

– pouczona jak należy postępować w przypadku ofert pracy za granicą i w Polsce również

Szkolenie trwało dwie godziny lekcyjne, uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali prowadzących. Zajęcia zostały poprowadzone przez dwóch trenerów i policjanta byłego naczelnika Komendy Głównej Policji, wydziału do Walki z Handlem Ludźmi. Uczniowie zadawali liczne pytania po spotkaniu i podziękowali prowadzącym głośnymi brawami wraz z wychowawcami i pedagogiem specjalnym.

• Finał Ligi juniorek ZZPS

• W sobotę (28.01.2023 r.) i w niedzielę (29.01.2023 r.) rozegrany został w Policach Finał Ligi juniorek ZZPS.

Po ambitnej walce, nasze reprezentantki zajęły IV miejsce. To, tak bardzo nielubiane przez sportowców miejsce tuż za podium. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny decyzją trenerów została Weronika Grajek. Gratulujemy! Na uwagę zasługuje fakt, że nasze zawodniczki były najmłodszą drużyną w rozgrywkach. Wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłorocznych rozgrywkach

Przed naszymi siatkarkami jeszcze jedne rozgrywki. Rozpoczynamy rozgrywki szkolne. Wierzymy, że w tych rozgrywkach uda się osiągnąć „pudło”, czyli podium. Trzymamy kciuki za naszą drużynę LOMS Plas Gryfice i trenera Ryszarda Bąka.

• Razem z WOŚP - dołącz do bazy dawców DKMS

• Już w tą niedzielę 29.01.2023 r. razem z WOŚP nasi uczniowie - wolontariusze będę prowadzić akcję, dzięki której można się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. Będziemy mieć stanowiska w 2 miejscach:

• Gryf Arena od 11.00 do 17.00
            • Plac Zwycięstwa od 11.00 do 15.00

Dołącz do bazy dawców DKMS.Twoje wsparcie ma znaczenie. Pomóż Pani Jowicie i innym chorym na nowotwory krwi. Podziel się cząstką siebie. Oddaj szpik - być może ktoś czeka właśnie na Ciebie. Zarejestruj się!

• Najlepsze technikum w Powiecie Gryfickim 2023!

• Technikum Ekonomiczne wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach od lat należy do czołówki techników w województwie zachodniopomorskim. Od lat zdobywa wysokie lokaty w ogólnopolskim rankingu techników Perspektywy.

W 2016 roku nasze Technikum zdobyło zaszczytny tytuł Srebrnej Szkoły (Srebrna Tarcza), w 2019 roku powtórzyliśmy ten sukces, zdobywając ponownie tytuł Srebrnej Szkoły. W roku 2022 oraz 2023 otrzymaliśmy Tytuł Brązowej Szkoły (Brązowa Tarcza). Jesteśmy dumni z tego, że wciąż znajdujemy się na podium! Takie osiągnięcia stawiają Nasze Technikum na pierwszym miejscu wśród techników Naszego Powiatu.